Kastamonu Haberleri, Kastamonu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

“Ülkelerin ekonomik ihtiyaçlarına çözüm: Barter Ortak Pazarı”

Marmara Grubu Vakfı’nın organize ettiği 4-6 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin gala gecesi yapıldı. Marmara Grubu Vakfı’nın katkılarıyla düzenlenen 20’nci Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde dünya ekonomisi başta olmak üzere diyalog, İpek Yolu, ekonomi, enerji, istemsiz göç ve terörizm masaya yatırıldı. WOW İstanbul Hotel’de düzenlenen zirveye; Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Tuğrul Türkeş, Kafkasya ve Azerbaycan Şeyhülislamı Allahşükür Paşazade, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov, Bosna Hersek Eş Cumhurbaşkanı Mladen Ivanıc, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar ve yaklaşık 40 ülkeden temsilci katıldı. Dünya ekonomisini etkileyen sorunların ele alındığı dev zirvede, Türkiye’nin 2023 ekonomik hedefleri de konuşuldu. Ayrıca programda barış eksenli projelerle ekonomiye katkı sunulacağı vurgusu yapıldı.

On yıllık üyelere onur ödülü verildi

Ekonomi dünyasını yakından ilgilendiren birçok konunun tartışıldığı ve önemli isimlerin katıldığı programda aynı zamanda on yılını idrak eden üyelere de onur madalyası töreni düzenlendi. Avrasya Ekonomi Zirve’sinin en büyük destekçilerinden olan Türk Barter A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. M. Sırrı ŞİMŞEK, Marmara Grubu Vakfı üyeliğinde on yılı geride bırakarak onur ödülüne layık görüldü. Düzenlenen törenle Marmara Grubu Vakfı Akademi Konsey Üyesi Sayın Prof. Dr. Nilüfer EĞRİCAN, KEİPA Genel Sekreteri Sayın Prof. Dr. Asaf HAJIYEV, Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürü Sayın Prof. Dr. Ahmet KIRMAN, Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi – İşadamı (Milten Holding) Sayın Cemil ÖKTEN, Reis Gıda A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet REİS, KobiEfor Ekonomi Dergisi Genel Koordinatörü Sayın Nurdan SÖNMEZ, İHKİB Başkanı Sayın Hikmet TANRIVERDİ, Kosova Cumhuriyeti Kamu Yönetimi Bakanı Sayın Mahir YAĞCILAR gibi değerli isimlere de onur ödülleri takdim edildi.

“Ortak model şüphesiz Barter Ortak Pazarı’dır”

Zirveye katılan Türk Barter Yönetim Kurulu Başkanı Dr. M. Sırrı Şimşek, Sürdürülebilir Kalkınma ve Sosyal Adalet için Arz Talep Dengesinin Sağlanmasında Alternatif Finans Modellemesi: Barter” başlığında konuşma yaptı. Konuşmasında, Avrupa ve Asya ülkelerini bir araya getirecek, ülkelerin ekonomik ihtiyaçlarına çözüm sağlayacak “Barter Ortak Pazarı” modeline işaret eden Dr. M. Sırrı Şimşek, “25 yıldır, dünyada hızla gelişen alternatif ticaret ve finans modeli Barter Sistemi’ni daha yaygın kullanmayı Türkiye başta olmak üzere tüm ülkelere tavsiye ediyoruz. Avrasya’nın dünyanın ekonomi, ticaret ve finans merkezi haline gelmesi, bölge ülkelerinin ekonomik alanlarda kendi aralarında ve tüm dünya ülkeleriyle iş birliği yaparak barış, istikrar ve dengelerin muhafazası konularında ortak hareket etmesine bağlıdır. Bunun için ortak model de şüphesiz Barter Ortak Pazarı’dır” dedi.

Bir önceki yazımız olan 6 Nisan 2017 altın fiyatları| Çeyrek altın ve gram altın kaç para oldu başlıklı makalemizde 6 nisan 2017, altın fiyatları ve çeyrek altın hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri