Kastamonu Haberleri, Kastamonu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Tosya’da öğrenci yurdunda yangın tatbikatı

Tosya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından kız örenci yurdunda yangın tatbikatı düzenlendi. Tatbikat öncesi kısa bir açıklamada bulunan itfaiye görevlisi, Yangın tehlikesine karşı hızlı, etkin ve doğru ilk müdahalenin devreye girmesi gerekir. Başlangıçta, bir saniyede bir bardak su ile söndürülebilecek yangının, beş saniye sonra bir kova su ile bile söndürülemeyecek hale gelir. 15 saniye sonra ise bir varil su bile yetersiz kalabilir. Acil bir durumda ilgili birimlerle en kısa sürede müdahale yapılmalıdır dedi.
Daha sonra, yurt personeline ve öğrencilerine yangının çıkış nedenleri, alınması gereken önlemler, alevlere müdahale yöntemleri, yangın söndürme cihazlarının kullanımı ve olası hastaların nasıl tahliye edileceği uygulamalı olarak anlatıldı. Tatbikat esnasında yurt görevlisi bir kadının heyecana kapılarak elindeki yangın söndürme tüpünü öğrencilerin üzerine doğru tutması öğrenciler arasında panik yaşanmasına neden oldu.

Bir önceki yazımız olan Araç’ta öğrenciler için yangın tatbikatı yapıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir