Kastamonu Haberleri, Kastamonu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Tosya’da ikamet eden Suriyeli çocuklar aşılanacak

Kastamonu’nun Tosya’da ikamet eden Suriyeli çocuklar, hastalıklardan korumak için Toplum Sağlığı Merkezi tarafından aşı yapılacak.
Sağlık Bakanlığı tarafından 15-28 Şubat 2017 tarihleri arasında Suriyeli ve Türk çocukları hastalıklardan korumak için aşı kampanyası düzenlenecek. Tosya’da da Toplum Sağlığı Merkezi tarafından yürütülen kampanya kapsamında kurumlarla ve muhtarlıklarla işbirliği yapılarak Suriyeli çocuklar tespit edildi.
Tespit edilen çocuklar 15-28 Şubat 2017 tarihleri arasında Tosya Toplum Sağlığı Merkezi, bir adet sabit ve 1 adet mobil aşı ekibi ile Suriyeli eksik aşılı çocuk misafirlere aşı yapılacak. Tespit edilemeyen ya da aşı yapılmayan Suriyeli çocuklar hakkında Tosya Toplum Sağlığı Merkezi tarafından yapılan açıklamada, “İlçemizde yaşayan vatandaşlarımızın çevrelerindeki Suriyeli komşularının çocuklarını aşılarını tamamlatmak için merkezimize yönlendirmeleri ayrıca mobil aşı ekibinin çalışmalarında yardımcı olmaları büyük önem arz etmektedir. Tosya Toplum Sağlığı Merkezi olarak tüm halkımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz” denildi.

Bir önceki yazımız olan Cenaze dönüşünce kaza geçiren sürücü, hayatını kaybetti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir