Kastamonu Haberleri, Kastamonu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

TOKİ, Taşköprü’ye yapacağı 310 konut için ihaleye çıktı

TOKİ Başkanlığı tarafından 5 Temmuz 2017 günü saat 14.00’da İstanbul TOKİ Hizmet binasında ihalesi gerçekleşeceği kaydedildi.

550 takvim günü içinde tamamlanması planlanan proje ile ilgili konuşan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, uzun süredir girişimlerini sürdürdükleri emeklilere ve ihtiyaç sahiplerine yönelik konut yapımı projesinin ihalesinin gerçekleşmesinden ve 250 olan konut sayısının 310’a çıkmasından memnuniyet duyduklarını kaydetti.

Arslan, “Ev sahibi olmayan vatandaşların hayatlarının geri kalan kısmını kendi evlerinde sürdürmelerinin önünü açacak olan TOKİ projesinde emeği geçen Kastamonu Valimiz Yaşar Karadeniz’e, AK Parti Kastamonu Milletvekillerimiz Hakkı Köylü, Metin Çelik ve Murat Demir’e, AK Parti Kastamonu İl Yönetimi ve Taşköprü İlçe Yönetimi ile TOKİ yetkililerine teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.

27 bin 500 metrekarelik arsa üzerinde proje tünel kalıp sistemi ile yapılacak olan proje 2+1 olarak tasarlandı. Konutların ödemeleri, yüzde 12 peşin 180 ay vade ya da yüzde 20 peşin 240 ay vade seçenekleri ile yapılabilecek.

Bir önceki yazımız olan Cide Yatılı Kız Kuran Kursu, ilk hafızını verdi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri