Kastamonu Haberleri, Kastamonu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Taşköprü’de muhtarlara referandum anlatıldı

Taşköprü Açık Hava Düğün Salonu’nda gerçekleşen yemekli toplantıda konuşan AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, “Türkiye önemli bir süreci yaşıyor ve 16 Nisan’a giriyoruz. Türkiye’de bugün ki sistem parlamenter sistem ve başkanlık sistemi karışık yürütülüyor. Bugün ki karmaşık sistem Türkiye’ye her 1 yılda 1 hükümet değiştiriyor. Hükümetler korkmuş ve Türkiye’nin geleceğiyle ilgili bir adım atarken korkar olmuştur. Daha önceki başbakanlarımız, bakanlarımız hep kötü insanlar mıydı? Onlarda Türkiye’nin geleceğiyle ilgili iyi şeyler düşünüyorlardı. Ama bugün ki sistemimiz müsaade etmedi” dedi.

“16 Nisan’dan sonra ne olacak?” Çelik, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle birlikte ekonomik büyüme ve refahın artacağını, güvenlikle ilgili politikaların daha etkin bir şekilde uygulanacağını, yürütme yetkisinin millet adına kullanacak Cumhurbaşkanı’nın millet tarafından doğrudan seçilmesi nedeniyle vesayet sisteminin tamamen tasfiye edileceğini, istikrarın kalıcı hale geleceğini, iki başlılığın ortadan kalkacağını, bununda krizleri önleyeceğini, askeri yargının kalkmasıyla birlikte yargıda da birliğin sağlanacağını söyledi.

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan da, “Taşköprü’de imzası atılan bütün işlerin ve gelişmelerin altına sizlerin imzası var ben, Milletvekilim ve partim sadece aracıyız. Sizler hep bizlere destek çıktınız. Allah hepinizden razı olsun. 25 Mart 2014 Türkiye’nin bugünkü Cumhurbaşkanı o günkü Başbakanı. Kastamonu’da mitingde şunları söyledi: ‘Taşköprülüler sizleri unutmadık. Organize Saniyede yapılacak, doğalgaz da gelecek, Hasanlı Göleti’de içme suyunuzda gelecek dedi. O günden itibaren Cumhurbaşkanımızın talimatı hemen devreye girdi ve projeleri biten organize sanayimizin alt yapı çalışmaları başladı. Hasanlı Göleti’nde ise 4 ay sonra barajımız bitiyor ve 1-2 ay içerinde su vermeye başlıyoruz. Taşköprülüler de iktidara sahip çıktı. Bizi belediye başkanı yaptılar. Milletvekilliğinde ise 3-0 yaptılar. Bizim için en önemlisi ise Taşköprü’ye Doğal gazı getirmekti. Milletvekillerimde il ilçe teşkilatlarımla bütün kanalları deneyerek 2017’nin 22 Mart’ında Kastamonu Meydanı’nda bizim o beklediğimiz müjdeyi Cumhurbaşkanımız verdi ve “Taşköprü en kısa sürede doğal gaza kavuşacaktır’ dedi. Burada sizlerle güzel bir anı yakaladığımız için Milletvekilime il teşkilatıma ve ilçe teşkilatıma ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Düzenlenen yemeğe AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, İl Başkan Yardımcısı Yaşar Özdemir, AK Parti İlçe Başkanı Ali Eşref Sevim, Belediye Başkan Yardımcısı Ceyhun Çorbacı, İl Genel Meclis üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, il ve ilçe yönetimi ile İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülsün İşçan Peker ve yönetimi ile çok sayıda muhtar ve azaları katıldı. Program soru ve cevapların ardından son buldu.

Bir önceki yazımız olan Tosyaspor Voleybol Takımı, yarı finale yükseldi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri