Kastamonu Haberleri, Kastamonu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Satranç turnuvasında Ali Fuat Darende İlkokulu birinci oldu

Karabük’te Çanakkale Şehitleri anısına yapılan Batı Karadeniz Satranç Turnuvası, bölgede yer alan 7 ilden değişik yaş gruplarını kapsayan 256 öğrencinin katılımıyla yapıldı. Kastamonu Ali Fuat Darende İlkokulu öğrencisi 8 yaşındaki Muhammed Sarı, Karabük’teki bu turnuvada tüm rakiplerini yenerek birincilik kürsüsüne çıktı.

Finale kadar 6 maç yapan ve hepsini kısa sürede kazanan Muhammed Sarı, finalde Bartın TOKİ Cevizkent Bahaddin G. İlkokulu’ndan Elif Yurtsever ile karşılaştı. Yurtsever’i de yenen Sarı, turnuvada tüm rakiplerini yenerek birinci oldu.

8 ve 9 yaş kategorisinde toplam 44 öğrencinin katıldığı turnuva sonunda Kastamonu Ali Fuat Darende İlkokulu’ndan Muhammed Sarı 21 puanla birinci, Bartın’dan Elif Yurtsever 19 puanla ikinci ve Karabük’ten Talha Akyüz 18 puanla üçüncü oldu. İlk üç dereceye giren öğrencilere madalya ve çeşitli hediyeler verildi.

Bir önceki yazımız olan Köylü, Taşköprü’de muhtarlarla bir araya geldi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri