Kastamonu Haberleri, Kastamonu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

(Özel Haber) Tosya’da sokağa terkedilen yaşlı kadına kaymakam sahip çıktı

Yaşlı kadın, tedavisinin ardından huzurevine yerleştirildi.

Kastamonu’nun Tosya ilçesine bağlı Şehre Küstü Mahallesi Keleş Sokakta ikamet eden vatandaşlar, aynı sokakta bulunan ve kimsenin oturmadığı metruk bir binada yaşlı bir kadının kaldığını Mahalle Muhtarı Hüseyin Yörük’e bildirdi. Mahalle Muhtarı Yörük ise Tosya İlçe Emniyet Müdürlüğünü arayarak ihbarda bulundu. Muhtar Yörük ile polis ekipleri, kimsenin oturmadığı metruk binaya gelerek kapıyı kırdı ve içeride terk edilmiş halde 90 yaşlarında olduğu öğrenilen Hatice P. ile karşılaştı. 3 gün önce buraya getirildiği belirlenen yaşlı kadın Hatice P., komşularının getirdiği sıcak çorba ile karnı doyuruldu.

Polis ekipleri ile birlikte eve giren Mahalle Muhtarı Hüseyin Yörük, Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’i arayarak yaşlı kadının durumu hakkında bilgi verdi. Olayı yakından takip eden Kaymakam Deniz Pişkin, Hatice P.’nin sağlık kontrollerinin yapılmasının ardından Tosya Huzurevine yerleştirilmesini sağladı.

Bir önceki yazımız olan (Özel Haber) Kastamonu kitap günleri başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri