Kastamonu Haberleri, Kastamonu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Öğrencilerden sosyal sorumluluk projesi

Kastamonu Üniversitesi Devrekani Sinema ve Tiyatro Topluluğu öğrencilerinin sosyal sorumluluk projesi olarak hazırladıkları “Bir senden, bir benden, hepsi gönülden” projesine Devrekani Belediyesinden destek geldi. Devrekani MYO öğrencilerinin talebi üzerine Devrekani Belediyesi tarafından ilçenin çeşitli bölgelerine konulmak üzere üzeri kaplanmış bir şekilde “Kullanılmış Giysi-Ayakkabı-Tekstil Kumbarası” yazılı konteynırlar yerleştirildi.
Şehrin çeşitli bölgelerine yerleştirilen konteynırlar, ilçenin belirli bölgelerine yerleştirilerek toplanan eşyaların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması amaçlanıyor.
Devrekani Belediye Başkanı Mümtaz Aliustaoğlu, Devrekani Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından kendilerine gelinerek “Bir senden, bir benden, hepsi gönülden” adı altında projeyi ilçede hayata geçirmek istediklerini söyledi. Bunun üzerine çalışmalara başlanılarak kısa sürede projeyi ilçede hayata geçirdiklerini söyleyen Aliustaoğlu, proje kapsamında konteynırlarda toplanan giysi, ayakkabı ve tekstil ürünlerini ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmayı hedeflediklerini ve hayata geçirdikleri proje sayesinde ilçede ikamet eden ihtiyaç sahiplerinin bir nebze olsun ihtiyaçlarını karşılamayı düşündüklerini kaydetti.
Başkan Aliustaoğlu, projeye ilçede ikamet eden vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini ifade etti.

Bir önceki yazımız olan Paten kayan genç kızın kamyonet arkasında tehlikeli yolculuğu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri