Kastamonu Haberleri, Kastamonu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

’’O Ses Pınarbaşı’’ yarışması düzenlendi

Şehit Ramazan Akkaya Yatılı Bölge Ortaokulu müsamere salonunda düzenlenen yarışmaya, belediye başkanı Mehmet Yılmaz, vatandaşlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen yarışmada 10 öğrenci çeşitli yörelerden türkülerle yarışarak jüriden puan aldılar. Puanlama sonunda Nurcan Temel birinci, Buse Gökmen ikinci, Hatice Gül Turcihan üçüncü oldu.
Ödüllerin verilmesinin ardından konuşan belediye başkanı Mehmet Yılmaz çok güzel bir akşam geçirdiklerini ifade ederek, ’’Türküler bizlerin yüreğimizin dilidir, başımızın sevda yelidir. Hüznümüzü, sevdamızı, özlemimizi, sevincimizi anlatmanın en güzel yollarından biridir türküler. Özümüzde var olan türkülerin çocuklarımıza sevdirilmesi anlamında düzenlenen bu yarışmayı çok önemli görüyorum. Organizasyonda emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

Bir önceki yazımız olan Okuma-yazma öğrenen bayanlar Cumhurbaşkanının adını yazdı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir