Kastamonu Haberleri, Kastamonu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kastamonu’da çıkan yangında 2 ev kullanılamaz hale geldi

Edinilen bilgiye göre, Cide’ye bağlı Öveçler Köyü İbsamba Mahallesi’nde Mustafa Yılgın’a ait evde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler, kısa sürede tüm evi kapladı. Çıkan yangında Mustafa Yılgın’a ait 2 ev tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi. Cide Belediyesine bağlı itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangın, uzun uğraşlar sonunda kontrol altına alınabildi. İtfaiye ekipleri, maddi hasar oluşan evde soğutma çalışmaları yaparken, ayrıca söndürme çalışmaları sırasında oluşan hafif zehirlenme ve hafif yanıklara İlçe Sağlık Müdürlüğü ambulanslarında sağlık ekipleri müdahale etti.

Yan yana olan biri ahşap, diğeri yarı betonarme evlerde başlayan yangın, bayram yemeği ve ağırlaması yapıldığı esnada meydana geldi. Bayramlaşmaya gelen vatandaşların da yardımlarıyla köylüler, kovalarla ve çeşitli kaplarla taşınan sular ile yangını söndürmeye çalıştı. Köylülerin müdahalesiyle yangın, daha da büyümeden itfaiye ekiplerinin de yardımlarıyla söndürüldü.

Bir önceki yazımız olan Tosya’da 5 kişilik aile ölümden döndü başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri