Kastamonu Haberleri, Kastamonu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

İnebolu’da yaşlılara evde bakım hizmeti hayata geçiyor

Kastamonu’nun İnebolu ilçesince Yaşlılara Evde Bakım Hizmeti Projesi hayata geçirilecek.
İnebolu Kaymakamlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonu ‘nun (SYDD) hazırlamış olduğu “Yaşlılara Evde Bakım Hizmeti Projesi” Başbakanlık tarafından kabul gördü. Projeye göre evde hizmet edilmeyi bekleyen kimsesi olmayan yaşlı yada engelliler bu projeden faydalanacak. İnebolu Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy kabul gören proje ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;
Sosyal Yardımlaşma Vakfı olarak “yaşlılara evde bakım hizmeti projesi” hazırladık. Projemiz 1 yıllık olarak kabul gördü. Bu süre daha da uzayacak. İlk etapta 20 tane evde kendi bakımını sağlayamayan yaşlı ve engelli vatandaşımızın evi temizlenecek, kıyafetleri temizlenecek, ütüleri yapılacak, yaşlılığından dolayı yapamayacağı yiyeceği hizmetlimiz yapacak. Çoğunluğu köylerimizden olan 20 olarak başladığımız projemizi daha sonra 50 ye çıkaracağız. İstihdama katkı olarak alınacak şoför ve yardımcı personel evde bakım hizmetlisi olarak yukarıda belirtilen işleri yapacak. Bu kişiler yaşlılarımızın temizlikten yiyeceğe her türlü işini yapacak. Mart ayında başlayacak olan uygulama projesinden Sosyal Yardımlaşmadan fayda gören 13 civarında vatandaşımızı da dahil ettik. Bunların evleri ve kıyafetleri temizlenecek ütüleri yapılacak ve yemekleri hazırlanacak.

Bir önceki yazımız olan Çaya düşen yaralı Karaca, doğaya geri bırakıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir