Kastamonu Haberleri, Kastamonu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Daday Atatürk Ortaokulu öğrencilerinden yılsonu gösterisi

Kastamonu’nun Daday ilçesinde okul idaresi tarafından her yıl düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen yılsonu eğlencesi saygı duruşunda bulunması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Açılış konuşmasını Okul Müdürü Selahattin Yanık yaptı. Yanık, konuşmasında tüm katılımcılara ve programı hazırlayan öğrenci ve öğretmenlere teşekkür etti. Biten eğitim yılının sonunda elde edilen başarıyı kutlamak ve 8. sınıf öğrencilerini uğurlamak üzere bu programı düzenlediklerini bildiren Yanık, okulda her öğrenciyi bando, folklor, tiyatro ve diğer proje çalışmaları etkinliklerine katarak onlara sorumluluk duygusu haklarını arayıp alabilmeleri her şartta ve ortamda başarılı olabilme davranışı kazandırdıklarını bildirdi.

Yanık, şöyle konuştu: “Eğitimde başarılı olabilmek için uygun ortamlar gerekiyor. Ama okulumuzda kütüphanemiz yok, öğretmen odamız yok, laboratuar yok. Deneme sınavları yaptık, çoğu zamanda bu sınavları kendimiz yazarak öğrenciye verdik. Daha iyi ve verimli eğitim nasıl yaparız aramızda tartıştık. İnanıyorum ki önümüzdeki yıl bu yılında tecrübesini alarak daha başarılı çalışmalar yaparız”

Skeçlerin oynandığı, playback gösterilerinin olduğu, şarkıların ve şiirlerin söylendiği yıl sonu programında en çok ilgiyi ve alkışı, Daday şivesi ile hazırlanan ve programa gelenleri gülmekten geçiren skeçler sahnelendi. Gecenin sonunda ise öğrenciler, öğretmen ve aileleri ile birlikte okul bahçesinde havai fişek, maytap, meşale ve müzik eşliğinde eğlenerek, yoğun ve stresli geçen ders yılının yorgunluğunu attılar.

Bir önceki yazımız olan Tosya’da "40 Hadis 40 şiir okuma" yarışması yapıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri