Kastamonu Haberleri, Kastamonu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Cinayet zanlısı, 17 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Olay, geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Taşköprü’ye bağlı Bademci köyünde meydana geldi. İddialara göre Cuma vakti camiye giderken yolda karşılaşan Ahmet Candemir (47), Maksut Hergüler (45) ile oğlu Muhittin Hergüler (24) arasında hayvan otlatma yüzünden silahlı kavga çıktı. Kavgada Ahmet Candemir ile Muhittin Hergüler hayatını kaybetmişti. Olay sonrası gözaltına alınan Maksut Hergüler ile Yılmaz Candemir, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesinde ‘basit yaralama, kasten adam öldürme, mala zarar verme, ruhsatsız silah taşıma, tehdit ve silahlı tehdit’ suçlarından Maksut Hergüler ile Yılmaz Candemir ve Bayram Candemir hakkında dava açıldı.

Mahkeme heyeti, davanın karar duruşmasında tutuklu yargılanan sanık Maksut Hergüner’i ‘silahla adam öldürmekten’ 15 yıl, ‘silahlı tehditten’ 1 yıl 6 ay, ‘ruhsatsız silah taşımaktan’ 1 yıl 3 ay olmak üzere 17 yıl 9 ay, Yılmaz Candemir’i ‘öldürmeye teşebbüsten’ 6 yıl 3 ay, ‘ruhsatsız silah taşımaktan’ 1 yıl 3 ay olmak üzere 7 yıl 6 ay, Bayram Candemir’i ise ‘tehditten’ 3 ay 22 gün hapis cezasına çarptırdı.

Bir önceki yazımız olan Bozkurt’ta işyerlerinin önüne duba koyan işletmelere trafik cezası başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri