Kastamonu Haberleri, Kastamonu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Bu sıva malzemesi yanmıyor

Giresun’da inşaat sektöründe yeni bir çağ açan yüzde yüz yerli ve doğal yalıtım malzemesi olan ürün binaları yangına karşı korurken, nefes almasını sağlayacağı belirtildi.

800 derecede test edildi

Giresun Organize Sanayi Bölgesinde KSS Yalıtım İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından üretilen Sıva Yalıtım Malzemesi 800 derece sıcaklıkta test edildi. Ölüm ve maddi hasarları en aza indirecek yeni üretim sayesinde binalar yangından dolayı etkilenmeyeceği görüldü. KSS Yalıtım firmasının Organize Sanayi’deki fabrikasında uzman heyetlerin gözetiminde düzenlenen test çalışmasında tamamen doğal ve yerli malzeme ile üretilen sıva 800 dereceye kadar ısıtılarak oluşacak etkiler gözlemlendi. Sıva yalıtım sitemiyle yapılan duvar 800 dereceye kadar ısıtılırken duvarın arka tarafı ise sıcaklığın etki etmediği tespit edildi.

“Yanmaz ve yalıtım sağlar”

Tamamen yerli maddeden üretin yanmaz sıva malzemesinin inşaat sektörü için çığır açacak bir buluş olduğunu ifade eden KSS Yalıtım İnşaat Firması Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Alim; “Bu malzeme kullanıldığında binalar yangına karşı daha dayanıklı olacaktır. Normal şartlarda 400 derecede binanın duvarları patlar ve ısı diğer odalara akarak binayı bir fırına çevirir. Ateş olmasa bile o binada yaşam imkanı çok zordur. Bu malzemeyle ise 800 derecede bile yanıp tutuşmayacağı gibi duvarın arka tarafına ısı geçirmez. Bu malzemede aynı zamanda mükemmel bir ses yalıtımı elde edilir. Yan odada davul çalınırken diğer odada bu ses duyulmaz bile. Üretimine başladığımız bu yanmaz sıva ürünüyle ilgili fabrikalardan ve konut projelerinden büyük talep alıyoruz” diye konuştu.

“Sıvada mala ve yalıtım malzemesine son”

Fabrika Genel Müdürü Zafer Aydınlık ise üretilen yanmaz sıvanın yangına ve ısı yalıtımına karşı dayanıklı olmasının yanı sıra iş gücünü de düşürdüğünü ifade etti. Aydınlık ; “Bu malzemeyle daha az iş gücü sarf edilmektedir. Sıva ustalarının malayla birkaç günde ancak tamamlayabildiği işi bu malzemeyle serme yöntemiyle birkaç saatte bitirme imkanına sahip olunmaktadır. Bu malzemenin en büyük özelliği, yanmamasıdır. Kesinlikle hiçbir şekilde yanmaz ve yakılamaz. Her şeye dayanıklıdır, ömrü tükenmez. Isı ve ses yalıtımı sağlar, en büyük özelliklerinden birisi de nefes almasıdır. Binaya uygulandıktan sonra binada kesinlikle küflenme, kokma ve çürüme gibi olumsuzluklarla karşılaşmazsınız. Zaten doğal bir yapısı var. Yalıtım malzemesinde yurt dışına bağımlılığı tamamen ortadan kaldıran bir ürün. Yüzde yüz yerli malı.” dedi. 

Bir önceki yazımız olan Dolar kritik seviyenin altına indi! başlıklı makalemizde dolar, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri